Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Dobieramy kolor

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkie znaczenie ma kolor w danym pomieszczeniu. To on wpływa na subiektywne twierdzenie, czy dane pomieszczenie jest przytulne, czy też nie.

Kuchnia pomalowana konkretnymi barwami będzie sprzyjać długim pogaduchom przy okrągłym stole, albo wręcz przeciwnie – będzie sprawiać, że normą stanie się szybkie przygotowywanie dań i natychmiastowe wychodzenie z kuchni do jadalni. Nie tylko o ściany tutaj chodzi, ale także o kolory dodatków i elementów ruchomych.

Poniżej przedstawiamy kilka złotych reguł – jak wykorzystać w naszej kuchni psychologię kolorów.

Gdy mamy dużą kuchnię, należy pamiętać, że intensywność wybranego koloruj będzie wydawać się w niej większa niż w kuchni mniejszej. Druga ważna cecha to kolor sufitów. Sufity powinny być jaśniejsze od ścian, by pomieszczenie wydawało się lekkie i wyższe niż jest w rzeczywistości (możemy wykorzystać tę zasadę, gdy pomieszczenie kuchenne jest wyjątkowo wysokie. Zmniejszymy je i „przybliżymy” sufit, malując go ciemniejszą barwą).

Czy malować ściany we wzorki? Jak bardzo je dekorować? Raczej mniej niż więcej. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że mocne dekoracje męczą wzrok, mogą być także kłopotliwe podczas dobierania mebli do kuchni. Najlepiej pokryć nimi ścianę do połowy.

Jak pomalować kuchnię, by wydawała się większa? Jakiego koloru użyć? Specjaliści doradzają żółty, który znacząco powiększa nasze wnętrze. Podobną zdolność ma także zieleń, ale w mniejszym stopniu.

Z tagami:

, , , , , ,


Podobne informacje: