Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Czysta jak bateria

Czyszczenie baterii należy niewątpliwie w wielu domach do uciążliwości. Zajmuje nam wiele czasu i energii. Poza tym wymaga wiedzy. Użycie bowiem złych środków czyszczących może doprowadzić do trwałego uszkodzenia. Gdy już do tego dopuścimy, straci nie tylko nasz armatura, ale także zlewozmywak i cała kuchnia.

Bateria nie jest odporna na plamy, brud, a czasami kamień. Trudno ich uniknąć. Przy zlewie, zlewozmywaku wykonujemy bowiem wiele czynności, każda z nich może skutecznie brudzić naszą armaturę.

Specjaliści doradzają, by już w momencie kupna baterii zacząć o nią dbać. Należy ją zacząć czyścić do 2-3 dni. Środki czyszczące powinny mieć odczyn neutralny albo zasadowy. Takie sprawdzą się po prostu najlepiej.

Z silnymi zabrudzeniami nie poradzą sobie zwykłe środki. Warto użyć wtedy mocniejszych, ale pamiętajmy, żeby wybrać te zasadowe, dostosowane do użycia na powierzchnie chromowane.

Pamiętajmy, żeby wybierać środki odpowiednie do czyszczenia baterii. Niedostosowane do tego celu mogą na stałe ją uszkodzić. Nie używajmy proszków, mocnych płynów.