Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Wybierz dobrą lodówkę

Kupno nowej lodówki to dość poważne przedsięwzięcie. W końcu idziemy nabyć sprzęt, który ma nie tylko pasować do naszych mebli kuchennych, stylu życia, ale będzie nam służył przez najbliższe kilka, kilkanaście lat. Dlatego warto zwrócić uwagę na wiele czynników. Nie jest najważniejsza cena, ale również parametry, wielkość, dodatkowe funkcje.

Jeżeli chodzi o wielkość, wybór nas nie zawiedzie. Możemy kupić małe lodówki turystyczne, pasujące pod blat lodówki do małych kuchni, przeciętnych rozmiarów sprzęty, czy duże lodówki wielkogabarytowe, side by side.

Jak wybrać wielkość? Eksperci doradzają, by na jedną osobę policzyć objętość lodówki równą 120 litrów, każda kolejna osoba to kolejne 30 litrów.

Kupując lodówkę, kupujemy także zamrażalnik. Mniejszy będzie znajdował się w modelach na górze chłodziarki, większy na dole. Możemy wybrać taki model, który ma wiele szuflad. Jednak, gdy potrzebujemy więcej miejsca na zamrażanie, poleca się kupno zamrażalnika ładowanego od góry. Taki sprzęt posiada jedną komorę i można w nim zmieścić naprawdę wiele.

W dzisiejszych czasach chłodziarki i coraz częściej zamrażarki posiadają system samoistnego rozmrażania. No Frost staje się standardem. Szkoda by było nie posiadać go. Kupno lodówki z dwoma agregatami pozwoli nam na używanie chłodziarki i zamrażarki niezależnie od siebie. Taka możliwość przydaje się zwłaszcza podczas urlopów, czy wtedy, kiedy zamrażarki używasz sporadycznie.

Takie sprzęty, jak lodówka pracują przez całą dobę. Dlatego opłacalne jest wydanie trochę większej ilości pieniędzy i kupno modelu oszczędnego. Wybieraj taki, który posiada AA+ klasę energetyczną. Dobre są również oznaczenia A i A+.

Gdy urządzasz kuchnię od nowa, możesz zdecydować się na lodówkę do zabudowy. Pamiętaj jednak, że jest to opcja droższa. Ponadto lodówka taka ma mniejszą pojemność, niż taka sama lodówka wolnostojąca. Jednak ma dużą zaletę. Wygląda o wiele bardziej efektownie. Można ją wbudować w ciąg szafek.

Lodówka wolnostojąca jest tańsza. Można kupić ją w tradycyjnej bieli, ale również w kolorze inox, czy nawet czarnym.

Z tagami:

, , , ,


Podobne informacje: