Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Montowanie okapu

Okapy możemy dzielić w różny sposób, ze względu na odmienne kryteria. Po pierwsze możemy wziąć pod uwagę materiał, z jakiego jest wykonany dany okap (pisaliśmy o tym w poprzednim artykule), po drugie możemy wyróżnić różne typy okapów ze względu na ich sposób montowania. W ten sposób wyróżnia się okapy przyścienne, które montuje się bezpośrednio do ściany. Najczęściej są to okapy kwadratowe, których narożnik jest ścięty. Ich standardowe wymiary równe są 105×105 centymetrów. Często montuje się je w rogu, bo zajmują one dość dużo miejsca i sprawiają wrażenie masywnych, a ten obszar wydaje się najlepszy dla tego typu urządzeń AGD.

Inny rodzaj to okapy szufladowe, które montuje się po prostu w szafkach. Mają one wysuwaną płytę. Jej wsunięcie powoduje, że wentylator i oświetlenie się włączają. Płyta ta osłania wlot powietrza do okapu. Podobny do tego okapu jest okap podszafkowy, który montuje się pod wiszącą szafką. Wybierane są zwłaszcza przez właścicieli małych kuchni, stawiających przede wszystkim na oszczędność miejsca.

Okapy wyspowe posiadają przewód, który biegnie pionowo w górę. Montuje się je zazwyczaj pośrodku kuchni. Okapy uchylne z kolei włącza się po uchyleniu płyty, montowane są one w specjalnej wiszącej szafce. Pozwalają one w pełni skomponować się z meblami kuchennymi.

Z tagami:

, , , , , ,


Podobne informacje: