Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Kuchnia a feng shui

Kultura chińska jest bardzo odmienna od naszej. Różnice tkwią niemal na każdej płaszczyźnie. Można je dojrzeć także w sposobie podejścia do jedzenie, do przygotowywania posiłków, do kuchni…

Kuchnia urządzona zgodnie z regułami feng shui pozwala na przygotowanie posiłków zgodnych z dobrą energią chi. Energia ta wpływa na dobrym stan naszych ciał, ale także na dobre samopoczucie.

Kuchnia to symbol ognia, który do siebie skutecznie przyciąga, gromadząc wokół siebie ludzi. Chyba zauważyliście, że często lubimy przebywać w kuchni. Mimo że salon kusi wygodnymi kanapami, nigdzie nie rozmawia się tak jak na nawet nie do końca wygodnych taboretach. Kuchnia sprzyja refleksjom, zwierzeniom…

Według tradycji chińskiej w trakcie przebywania w kuchni uwalniamy swoją energię oraz uwalnia się energia poszczególnych składników i potraw. Od tego jaka to będzie energia, zależy nasze nastawienie oraz odpowiednia aranżacja kuchni. Tradycyjna chińska szkoła mówi o tym, by nie łączyć dwóch żywiołów – ognia i wody – dlatego nie można stawiać obok siebie zlewozmywaka i kuchenki. Gdy tak zrobimy, kłopoty rodzinne gotowe. Gdy nie mamy wyboru, możemy postawić między zlewozmywakiem i kuchenką bukiet kwiatów lub zawiesić łyżkę. Jednak według znawców tematów jest to rozwiązanie tymczasowe.

Chińczycy uważają, że wszystkie problemy rodzą się w kuchni, a wszystkie niepowodzenia związane są z kuchenką. Dlatego należy oddzielić kuchenkę od zlewozmywaka szafką. Warto zadbać także o naturalny przepływ energii. Ogień powinien znajdować się na południu, woda na północy, co oznacza, że najlepszym miejscem na kuchenkę jest południe, na zlewozmywak – północ.

Miejsce usytuowania kuchenki powinno być takie, by osoba, która gotuje nie była zwrócona tyłem do drzwi. W przeciwnym wypadku będzie ona podenerwowana, co na pewno nie wpłynie korzystnie na smak naszych potraw.

 

Z tagami:

, , , ,


Podobne informacje: