Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Kolory w kuchni

Kolory obecne w kuchni niewątpliwie wpływają na nasze samopoczucie. Warto dobrać je w sposób odpowiedni, dopasowany do naszego gustu, temperamentu oraz osobowości. Jest to decyzja istotna, gdyż zazwyczaj zmieniamy kolory ścian oraz meble raz na kilka lat.

Często w wyborze koloru ścian jesteśmy bardzo niezdecydowani. Bogactwo farb o różnorakich kolorach przyprawia przeciętnego klienta o zawrót głowy. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas wybór barwy neutralnej. Zaliczyć można do nich: biel, beż, oraz kolor piaskowy. Są to kolory tradycyjne, będą z całą pewnością pasowały do każdego wnętrza. Jest to propozycja sprawdzona i bardzo popularna. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku kuchni, która ma niewielkie wymiary. Za sprawą użycia tych barw pomieszczenie optycznie powiększa się.

Z kolei kolory bardziej intensywne poprawiają nasze samopoczucie. Przebywanie w pomieszczeniu pomalowanym na kolor żółty lub pomarańczowy pobudza do aktywności, działania. Barwy bardziej stonowane (z gamy zimnych) działają na nas uspokajająco, relaksująco. Zaliczamy do nich wszelkie odmiany szarości oraz kolor zielony i niebieski. Odradza się natomiast malowanie ścian na czerwono. Kolor ten może bowiem wpływać irytująco na domowników, powodować zmęczenie oczu, a tym samym złe samopoczucie. Lepiej się go wystrzegać.

Dopełnieniem kuchni są blaty. To na nich przygotowujemy posiłki. Ważne jest, by ich kolorystyka oraz materiał, z którego zostały wykonane był odpowiedni. Trzeba przyznać, że obecny rynek posiada bardzo szeroką gamę tych produktów. Kolor oraz materiał możemy całkowicie dopasować do własnych upodobań.

Coraz większa popularnością cieszą się blaty drewniane. Barwę drewna można dopasować do wystroju całego wnętrza. Z całą pewnością blaty wykonane z drewna urzekają naturalnością. Istnieją także blaty konglomeratowe, które zbudowane są z kruszywa kamiennego. Możemy wybrać np. blat marmurowy lub granitowy. Na pewno jest to rozwiązanie oryginalne, jednak jednocześnie dość kosztowne.

Można także zamontować blaty pokryte płytkami ceramicznymi. Bogactwo wzorów i kolorów w ich przypadku jest naprawdę duże. Najtańszym rozwiązaniem jest montaż płyt laminowanych. Dostępne są one w setkach kolorów, wszystko po to, by każdy klient znalazł coś dla siebie. Można także zdecydować się na zakup blatów stalowych lub szklanych (szkło dostępne jest w wielu barwach). W ten sposób nasza kuchnia stanie się wnętrzem nowoczesnym.

Pamiętajmy, że kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy wiele czasu. Warto już teraz pomyśleć, jaki kolor ścian oraz blatów będzie miało urządzone przez nas wnętrze. Odpowiednio dobrane barwy wpłyną korzystnie na nasze codzienne samopoczucie. Postarajmy się więc stworzyć pomieszczenie, w którym domownicy będą przebywali z przyjemnością.

Z tagami:

,


Podobne informacje: