Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Tęczowe blaty kuchenne

Znudziły Ci się jednokolorowe blaty kuchenne? Nie możesz patrzeć ciągle na jeden smutny beżowy, czy jasnoszary kolor? Masz dość monotonii w kuchni? Bardzo dobrze! Czas najwyższy coś w niej zmienić. Nie trzeba wiele zachodu, wiele prac. Wystarczy parę zręcznych ruchów, trochę wyobraźni i Twoja kuchnia będzie odmieniona. Jak to zrobić?

Zmień swoje blaty. To one w znacznym stanowią o odbiorze Twojej kuchni. Jeśli zaplanujesz je jako kolorowe wyspy w Twoim domu to nie tylko Ty sama będziesz zadowolona i mile zaskoczona uzyskanym efektem. Obojętne nie pozostaną dzieci. Małe szkraby, które zazwyczaj grymaszą przy jedzeniu, teraz będą zachwycone. Pewnie nieraz obserwowałaś je, jak potrafią godzinami wpatrywać się w kolorową, migoczącą choinkę. Zawsze Cię dziwiło, że wybierają kolorowe ubrania i przybory szkolne? Możesz teraz zrozumieć przyczynę takich decyzji…W kolorach zaklęta jest dobra atmosfera w domu, optymizm i smak dzieciństwa.

Kolorowe blaty sprawią, że nie będziesz już musiała długo wołać swoich dzieciaczków na obiad. Przybiegną same przed podaniem do stołu i będą dotykać kolorowych kafelek na stole. Możesz w ten sposób uczyć ich nawet kolorów. Na pewno taki pomysł aranżacyjny w kuchni na długo zapadnie w pamięć i dzieciom i dorosłym.

Jak to zrobić? Jest to bardzo proste…Oczywiście najpierw zdemontuj stare płytki, a potem kładź tak, jak tradycyjne płytki nowe kolorowe. Pamiętaj tylko, by na miejsca centralne przeznaczyć całe kafelki. Raczej nieładnie będą wyglądały na samym blacie pocięte.

Kup o 10-20% więcej płytek. Przydadzą się, jak nie podczas remontu, to potem, gdy jedna z płytek pęknie, czy zostanie uszkodzona w mniejszym stopniu. Nie martw się, że będą się kurzyć w garażu. Warto je mieć,żeby potem nie uganiać się za odpowiednim materiałem na blaty.

Z tagami:Podobne informacje: