Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Nietypowe materiały na ścianę w kuchni

Artykułem tym chcielibyśmy zachęcić Państwa do oryginalnych rozwiązań. Porzućmy na bok kafelki, typowe, mało mówiące o nas, zbyt oczywiste rozwiązania, takie, jak na przykład płytki ceramiczne. Może lepiej zdecydować się na coś, czego prędzej nie próbowaliśmy? Na przykład szkło, blachę! Brzmi nieprawdopodobnie? I bardzo dobrze! Czytaj dalej, by przekonać się co mamy na myśli…

Szkło, blacha kojarzy nam się z pomieszczeniami o charakterze technicznym, z pracowniami oraz z różnymi wnętrzami użyteczności publicznej. Zazwyczaj kojarzone są niezbyt pozytywnie. Wywołują uczucie chłodu i dystansu. Gładka powierzchnia, surowe kolory, niewystępujące w przyrodzie barwy, rozwiązania zaproponowane tylko ludzką ręką. Czy może to się nam spodobać? Tak, tak i jeszcze raz tak!

Nasza kuchnia będzie idealnie spełniać każde funkcje, gdy zastosujemy te materiały z umiarem. Nie musimy przecież pokrywać nimi całych ścian. Dobrym pomysłem jest pokrycie nimi, zwłaszcza szkłem, tylko tych miejsc, w których się w pełni sprawdzą. Mamy tu na myśli na przykład sferę obok zlewozmywaka, pas na blatami kuchennymi.

Oprócz szkła w kuchni naprawdę dobrze będzie wyglądać blacha. Nada ona naszemu pomieszczeniu pewnej surowości, ale także wrażenie wyjątkowej czystości i higieny. Ponadto na uwagę zasługuję także inna cecha blach – niewchłanianie wody, wilgoci, żaroodporność. Blacha nadaje też ścianie harmonii i ciągłości. Jest to materiał, który nie będzie uwidaczniał miejsc łączenia.

Mamy do wyboru różne kolory blachy. Najbardziej surowe są te stalowe, czyli ze stali szlachetnej i aluminiowej. Ich plus to wrażenie supernowoczesności, jakie wywołają w naszej kuchni. Ponadto jasne kolory powiększą optycznie kuchnię. Zdolność odbijania światła rozjaśni ją.

Z kolei wywołujące cieplejsze uczucia, blachy, które są przyjemniejsze dla oka, to te w kolorze miedzi. Wybierz je zwłaszcza do kuchni w stylu rustykalnym.

Niestety na blachach szybko widać zabrudzenia, odciski palców, tłuszcz. Czyszczenie ich może być naprawdę uciążliwe. To ich główna wada. Można ją nieco zmniejszyć wybierając blachy matowe. Innym rozwiązaniem jest wybór szkła. To jest pod względem utrzymania w czystości zdecydowanie przyjaźniejsze.

Z tagami:

,


Podobne informacje: