Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Kamień naturalny w kuchni

Kuchnia, w której wykorzystamy do aranżacji kamień naturalny będzie nowoczesna i oryginalna. Ponadto będzie cieszyć nas przez wiele lat. Materiał ten nie rysuje się, nie ściera, po prostu nie traci swoich naturalnych walorów estetycznych. Najczęściej decydujemy się na granit, który mimo że jest najdroższy, nie jest wrażliwy na wysokie temperatury, działanie wody, środków chemicznych. Jest wprost idealny do kuchni!

Niekiedy kamień naturalny nie może być użyty w danej kuchni. Często decyzja o jego niewykorzystaniu zapada z przyczyn finansowych. Wtedy decydujemy się na wyrób syntetyczny, który powstaje w części z naturalnego kamienia. Jest to materiał lżejszy, co ma znaczenie w przypadku niektórych mebli kuchennych. Niestety jest on mniej trwały niż naturalny kamień. Jednak można go nabyć w wielu kolorach i wzorach, co niewątpliwie należy policzyć na jego plus.

Na koniec wspomnijmy pokrótce o najważniejszych wadach i zaletach tego materiału. Kamień można stosować w całej kuchni, nawet w pobliżu kuchenek, jest on bardzo twardy, co czyni go wytrzymałym. Można go łatwo odnowić. Nie ma także problemu z utrzymaniem go w czystości. Wadami jest: ciężar tego materiału, który często uniemożliwia zamontowanie go na każdej z szafek kuchennych, niełatwo go także formować, np. przecinać -niezbędne nam będą do tego celu specjalistyczne urządzenia. Nie należy on do najtańszych materiałów (zwłaszcza wersja naturalna).

Z tagami: