Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Moda na plastik

Lekkie i wytrzymałe plastiki sprawdzają się w wielu sytuacjach. Są przede wszystkim praktyczne, ale także równie często stanowią prawdziwą ozdobę w naszych domach. Można je otrzymać w różnych kształtach i kolorach. Są bardzo wygodne, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Można łączyć je z innymi materiałami: drewnem, szkłem, ceramiką. Ponadto plastiki są tanie, co także jest nie bez znaczenia.

Plastikowe detale, ale także meble kuchenne pozwolą nam na zaaranżowanie nowoczesnego wnętrza. Możemy wybierać wśród lekkich, pastelowych barw, ale także zdecydować się na mocniejsze akcenty. Jeśli wybierzemy lekko prześwitujące dekoracje, optycznie powiększymy naszą kuchnię. Przepuszczane światło przez ich konstrukcje będzie z pewnością sprawiają tylko dobre wrażenie.

A teraz do rzeczy. Niżej proponujemy konkretne rozwiązania. Jak wykorzystać plastik w kuchni?

Chcielibyśmy zaproponować, np. odmianę mebli kuchennych. Wybierzmy kolorowe plastikowe krzesła (każde w innym kolorze), które sprawią, że nasza kuchnia wyda się lekka, delikatna, ale jednocześnie kolorowa. Jednak do kolorowych stołów dobierzmy przezroczystą lampę i szklany stół. Nie przesadzajmy z kolorami, bo efekt może być cyrkowy.

Innym sposobem na wykorzystanie plastiku w kuchni są plastikowe firanki. Brzmi dość nieprawdopodobnie? No właśnie…Jednak efekt jest niesamowity. Zwłaszcza wtedy, gdy znudziły nas zwykłe, tradycyjne zasłonki i firanki. W taki wypadku kolorowe, plastikowe cuda będą dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Tradycyjne białe firanki zastąpmy sznurkami wykonanymi z połyskujących koralików. Taką okienną biżuterię z łatwością przymocujemy do karnisza. Jednak zasada jest podobna jak z kolorowymi krzesłami. Trzeba pamiętać o umiarze! Należy powiesić je na w miarę jednolitym tle, na przykład białych roletach.

Proponujemy także zastąpienie tradycyjnych, drewnianych drzwiczek, szafek – kolorowymi przesuwanymi. Możemy w tym celu zastosować właśnie barwne płyty z plastiku. Idealnie, gdy nie będą one w pełni zatrzymywały światła, mogą być lekko przezroczyste. Warto także zdecydować się na miejsca przeszklone, które wydobędą nasze piękne zastawy, czy inne ozdoby. Do tego zastosuj sprzęt AGD w bardzo modnym kolorze inox, który da wrażenie nowoczesnego i w pełni przemyślanego wnętrza. Taka kuchnia będzie łączyła kolor z ascetycznym srebrem. Efekt – pełna harmonia, przy jednoczesnej grze aranżacyjnych stylów.

Oczywiście można zdecydować się także na zakup plastikowych dodatków. W sklepach znajdziemy bez problemu plastikowe, kolorowe wagi kuchenne, pojemniki do kuchni, otwieracze i korkociągi. Możemy kupić również nowoczesne naczynia z plastiku.

Z tagami:

, , ,