Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Długa i wąska kuchnia

Aranżacja długiej i wąskiej kuchni nie należy do najłatwiejszych. Nie możemy sobie bowiem w takich wypadkach pozwolić na wiele pomysłów, które moglibyśmy wprowadzić w życie w innych wypadkach.

Zanim cokolwiek zaczniemy planować należy zastanowić się, co jest niezbędnego w kuchni, co trzeba w niej umieścić. Jaka ilość sprzętu AGD będzie dla nas wystarczająca, czy chcemy ustawiać w kuchni stół, przy którym będziemy jedli, czy może można się bez niego obejść. Należy także pomyśleć o tym, jak wiele szafek i jakich chcemy posiadać. Czy będą to szafki stojące, czy wiszące – te kwestie także są ważne.

Wąskie kuchnie należy malować na jasno. Ściany i meble powinny być możliwie, jak najjaśniejsze. Doskonale sprawdzą się w tym wypadku beże. Warto zastosować także wiele punktów świetlnych, które optycznie powiększą naszą kuchnię.

Na pewno w wąskich, małych kuchniach, które są standardem w wielu blokach, lepiej zrezygnować z dużych sprzętów AGD. Lodówki side by side na pewno nie będą dobrym pomysłem na tego typu wnętrze. Po prostu zajmą zbyt wiele miejsca. Nie mam kłopotu z wyborem mniejszego sprzętu AGD, które zostało stworzone właśnie do takich typów kuchni.

Do wąskich kuchni wybiera się najczęściej klasyczne meble i są to dobre decyzja. Ustawia się je w kształt litery L, to także można zaakceptować, z zastrzeżeniem, że na krótszej ścianie należy umieszczać duże sprzęty AGD, takie jak np. lodówka.

Z tagami:

, , ,


Podobne informacje: