Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Ułatwia życie – blender

Urządzenia, które rozcierają, ubijają, miksują i mieszają sprawdzą się podczas przygotowywania wielu posiłków w kuchni: zup, sosów, ciast, koktajli, siekania warzyw. Niektóre, nowocześniejsze maja także funkcję kruszenia lodu i krojenia produktów w plastry.

Blendery to urządzenia, które działają na prąd. Jednak można można wybrać modele bezprzewodowe. Kupuje się je w dwóch podstawowych wersjach. Takie, które trzyma się w dłoni oraz takie, które można postawić.

Najważniejsze jest oczywiście, do czego chcesz używać blendera. Jeżeli lubisz piec ciasta, wybierz urządzenie, które ma funkcję ubijania piany, do przecieranych zup i koktajli w zupełności starczy jednofunkcyjny blender – miksujący. Dodatkowa opcja regulacji prędkości będzie idealna w momencie chęci posiekania produktów o różnej twardości.

Dobrze, gdy nasz blender ma także wymienne końcówki, pojemniki i wymienne ostrza.

W trakcie wyboru sprzętu AGD do kuchni znaczenie ma także cena. Najtańsze urządzenie, jakie moglibyśmy polecić to poręczna Orava RM 200 jest bardzo proste w obsłudze. Jego dużą zaleta jest też możliwość szybkiego użycia. Przyrządzi on dla nas koktajl, zupę, sosy do sałatek. Nowoczesne kolory – białe i zielone można dostosować do każdej kuchni. Cena urządzenia to 32,90 zł.

Dużą pojemność zagwarantuje nam AEG-Electrolux Assistent, który wyróżniają na przykład sześcioramienne noże wykonane z metalu, funkcja ubijania piany oraz kruszenia lodu. Ponadto ma automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, zwijany kabel i co najważniejsze – dużą pojemność. Kosztuje około 270 zł.

Jako bezprzewodowe urządzenie do naszej kuchni można wybrać blender marki Philips HR1378, który jest zasilany akumulatorami. Ponadto duża wygoda użytkowania uzyskana została dzięki ostrzom o podwójnym działaniu – pionowym i poziomym, które są w stanie rozdrobnić nawet lód oraz litrowemu pojemnikowi. Koszt urządzenie jest stosunkowo wysoki, bo wynosi 549 złotych.

Najbardziej wszechstronnym urządzeniem wydaje się jednak Braun Multiquick Professional MR 6550M BCHC, który nie tylko miesza, uciera i ubija, ale także sieka, rozdrabnia. Doskonale kroi także w plastry. Ma bardzo dużo prędkości do wyboru, bo aż 15. Można go postawić na stole, albo powiesić na ścianie. Kosztuje około 375 zł.

Z tagami:

, , , , , , ,


Podobne informacje: