Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Prosto – farba

Pomalowanie ściany farbą jest najprostszą czynnością, którą możemy wykonać w naszej kuchni. Takie rozwiązanie aranżacyjne jest skromne i klasyczne zarazem. Jednak nie radzimy go stosować w miejscach szczególnie narażonych na działanie wody. Szczególnie nad zlewozmywakiem najlepiej oprzeć się pokusie nałożenie farby (nawet jeśli ma być to teoretycznie farba zmywalna). O wiele lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie, na przykład tradycyjnych kafelek, czy mniej oczywistej blachy. Takie wykończenie sprawi, że nasza kuchnia będzie bezpieczna i trwała. Uchroni to ścianę przed zamoknięciem, a nas przed częstymi remontami.

Farba oprócz tego, że wygląda prosto i naturalnie ma inne zalety. Brak w niej elementów łączenia, które można obserwować, gdzie indziej. Ponadto gdy dana ściana nam się znudzi, możemy ją przemalować na dowolny kolor. Inna zaleta to nieskończoność dostępnych kolorów. Wielość barw pozwala na dowolne aranżacje. Brak tu właściwie jakikolwiek ograniczeń.

Jednak farba to także pewne ograniczenia. Nie nadaje się ona do nierównych ścian. Takie powierzchnie należy prędzej wyrównać, by farba jeszcze nie zaznaczyła nieestetycznych nierówności.

Do kuchni wybierajmy farby dostosowane do pomieszczeń, gdzie może być wilgotno. Najlepiej zastosować farbę podkładową.

Z tagami:Podobne informacje: