Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Kuchnia na poddaszu

Masz poddasze użytkowe? Chcesz je jakoś rozsądnie zagospodarować? Może warto właśnie na nim zaplanować kuchnię? Uważasz, że to zbyt trudne wnętrze, by ryzykować w nim aranżacje kuchni? Nic podobnego! Podpowiadamy, jak to zrobić.

W małych i wąskich kuchniach, najkorzystniej zdecydować się na zabudowę jednostronną. Wzdłuż jednej ze ścian umieszczamy wszystkie urządzenia – zlewozmywak, lodówkę i kuchenkę oraz meble kuchenne.  Taki pomysł aranżacyjny da nam możliwość zaplanowania całego wnętrza tak, by było ono przestronne i wydawało się większe.

Gdy kuchnia jest trochę większa, możemy zdecydować się na zabudowę w kształcie litery U. Taki pomysł sprawdza się zwłaszcza w kuchni z dużym oknem. W ten sposób można również podzielić kuchnię na strefy.  Czasami dobre rozplanowanie pozwoli nam nawet na zmieszczenie na ścianę ze skosem okapu oraz szafek.

Kuchnia w kształcie litery G, to doskonały wybór, gdy chcemy zagospodarować każdy kawałek przestrzeni.  Blat roboczy i zlewozmywak umieszczamy tym samym najlepiej w widnym miejscu – tuż obok okna. Kuchenka zmieści się blisko skośnego dachu, który możemy wykorzystać także jako miejsce zamontowania okapu.  Na rozszerzającej się ku górze ścianie, znajdziemy miejsce na coraz wyższe szafki.

Z tagami:

, , , , ,


Podobne informacje: