Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Funkcjonalna zmywarka

Jakie funkcje zmywarek są rzeczywiście potrzebne nam w domach? Bez jakich spokojnie się obejdziemy, nawet nie zauważając ich braku? Przejrzyj możliwości, jakie oferują produkty dostępne na rynku, by podjąć odpowiednią decyzję przy zakupie i nie przepłacać.

Modele zmywarek dostępnych na polskim rynku maja od trzech do 12 programów zmywania. Każdy z nich na z góry zaplanowaną temperatury pracy. Waha się ona w granicach od 40 do 75 stopni. Każda zmywarka posiada trzy podstawowe programy: normalny, intensywny i Bio. Pierwszym umyjemy naczynia w ciągu około 90 minut i w temperaturze około 65 stopni. Program taki zawiera w sobie następująca czynności: płukanie (mycie wstępne), mycie zasadnicze, płukanie, mycie nabłyszczaczem i suszenie.  Każda zmywarka różni się pojemnością, od której zależy ilość zużytej wody. Przeciętnie jest to około 5 litrów dla 12 kompletów naczyń, czyli dla średniej zmywarki.

Niektóre modele tego typu urządzeń posiadają również jako dodatkowy program – mycie wstępne. Program intensywny będzie idealny do mycia mocno zabrudzonych naczyń, takich jak garnki, patelnie. Zmywarka włączona na ten program pracuje dłużej, bo około 100 minut i myje w wyższej temperaturze, zazwyczaj około 70 stopni.

Niektóre zmywarki posiadają funkcję mycia BIO, którą stosuje się w każdym programie. Jednak zdecydowana większość ma ten program jako oddzielny, do wyboru. Do tego programu nie używa się szkodliwych detergentów, odbywa się on również w niższej temperaturze.

Często programy BIO określane są jako ekonomiczne. Każdy producent zmywarki ma w swoich modelach jako jeden z programów opcję ekonomiczną, która ma oszczędzać wodę. Program ten to również niższa temperatura zmywania urządzenia.

Funkcja pół wsadu umożliwia zmywanie naczyń umieszczonych tylko w części zmywarki. Korzystać z niej mogą użytkownicy zmywarek na 12 kompletów naczyń.

Naczynia lekko zabrudzone umyjemy w programie szybkim. Zmywarka automatycznie obniża temperaturę swojej pracy i rezygnuje z niektórych punktów mycia, najczęściej fazy wstępnej.

Z tagami:

, , , , , , , ,


Podobne informacje: