Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Wszystko o oświetleniu kuchni

Służy bezpieczeństwu, ale także tworzeniu odpowiedniego nastroju. W miejscu, w którym przebywamy bardzo wiele czasu należy postarać się o dobre oświetlenie. Tym bardziej, że nie jest to ani duży, ani kłopotliwy wydatek. Należy tylko wiedzieć, jaki punkty i w jaki sposób oświetlać.

  • listwy oświetleniowe – idealne do kuchni. Można je bowiem wykorzystywać na różnych poziomach w zabudowie szafek. Ich zaplanowanie zagwarantuje nam spokojną atmosferę w kuchni. Nie musimy obawiać się o mocne światło, który razi po oczach. Z tego typu oświetlenia będzie z pewnością korzystać, jeśli aktualnie nie jesteśmy w kuchni, ale w domu mamy gości i chcemy, żeby dom był ładnie oświetlony.
  • reflektory zapewnią nam intensywniejsze oświetlenie. Ich światło może padać tam, gdzie tylko chcemy. Jednak nie jest to światło uporczywe, czy rażące.
  • oświetlenie kuchenki zazwyczaj zapewnia nam okap, który pozwoli nam bezpiecznie i sprawnie przygotować posiłek.
  • lampy wiszące – ich miejsce jest nad stołem w kuchni. Z pewnością się przydadzą, niezależnie od wielkości i układu kuchni. Żeby dobrze spełniały swoją funkcję, powinny znajdować się na wysokości około 60 cm. W tym miejscu przyda się także regulator natężenia światła, a jeśli lubisz gadżety to także dobre miejsce do zmiany koloru świecącej lampy.
  • lampy stojące – przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy z braku miejsca często pracujemy na stole kuchennym. Takie oświetlenie będzie idealne do czytania, rysowania czy innych prac.
  • oświetlenie półki- umożliwia stworzenia nastrojowego światła. Ma także aspekt praktyczny. Jeśli czegoś szukamy – miseczki albo określonej książki kucharskiej z takim oświetleniem z pewnością dobrze sobie poradzimy.
  • oświetlenie blatu – bardzo praktyczne, nie zapomnij o nim. Pomaga przygotować szybko i perfekcyjnie każde danie. Ważne, żeby padające światło było czyste i ciepłe.
Z tagami:

, , , , , , ,


Podobne informacje: