Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Jak oszczedzić z lodówką?

Dobrym sposobem na szukanie oszczędności w domu jest zakup odpowiedniej lodówki, która będzie pracowała dla nas przy wykorzystaniu możliwie małej ilości energii. Dlaczego właśnie lodówka jest w tym względzie najważniejsza? Ponieważ to właśnie ona pracuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Bo to ona zużywa najwięcej energii…

Na pierwszym miejscu liczy się klasa energetyczna urządzenia. Niech będzie ona wartości A, najmniej. Jeszcze bardziej opłaca się jednak wybór A+, ponieważ w ten sposób zostaje w naszej kieszeni pieniędzy za 15 % zużycia prądu. W skali kilku lat są to spore oszczędności, z których nie warto rezygnować.

Ważny jest dobry wybór wielkości lodówki, niech będzie ona przystosowana do naszych potrzeb. Nie jest korzystne kupowanie lodówki zbyt małej, ale również zbyt dużej. Korzystniej jest jednak trzymać w chłodzie w całości zapełnioną lodówkę, niż do połowy pustą.

Otwieranie drzwiczek lodówki nie wpływa dobrze na ilość zużywanej energii. Jeśli bowiem otwieramy je zbyt często i na zbyt długo, lodówka potrzebuje więcej energii, by doprowadzić wnętrze urządzenia znowu do odpowiedniej temperatury. Pomaga w tej kwestii również dobre rozmieszczenie produktów spożywczych. Ułożenie najczęściej używanych rzeczy pod ręką, nie będzie skutkowało otwieraniem drzwiczek lodówki na zbyt długi czas.

Z tagami:

, , ,