Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Pomaluj mój świat

Zima może być dla niektórych przygnębiająca, bowiem dni są krótkie, niebo ponure a gałęzie drzew ogołocone z liści. Nie pozwól jednak, aby szarość zza okna wdarła się do Twojego mieszkania! Istnieje wiele sposobów, pozwalających na wprowadzenie koloru do Twojego życia. Zacznij więc od przestrzeni, która otacza cię najczęściej, czyli od swojego mieszkania.

Od pewnego czasu panuje moda na zdobienie ścian naklejkami i grafikami bądź malowanie wzorów na ścianach, posługując się szablonami malarskimi. Taki sposób ozdabiania ścian jest efektowny, a szeroki wachlarz szablonów pozwala na komponowanie niepowtarzalnych wzorów. Ten „kolorowy” pomysł możesz przenieść także do kuchni. Firmy designerskie wraz z producentami sprzętów AGD stworzyli nowe propozycje lodówek, które zachwycają grafiką umieszczoną na ich drzwiczkach, która z pewnością wniesie ożywienie do każdego wnętrza. Na lodówkach umieszczone są różne wzory, które możesz dobrać do wystroju pomieszczenia. Oferta jest kierowana do szerokiego kręgu klientów, więc możesz dobrać grafikę i zdjęcia zgodnie z Twoim gustem. Jeśli chcesz wnieść powiew świeżości do swojej kuchni, możesz wybrać lodówkę, której drzwiczki są zdobione kolorowymi kwiatami, błękitnym niebem lub zieloną, wiosenną trawą. Jeśli jesteś typem romantyka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby front zdobiony był zdjęciem róż, a jeżeli lubisz zaskakiwać, możesz wybrać lodówkę, której drzwiczki do złudzenia przypominają charakterystyczną londyńską budkę telefoniczną. Nie zapomniano o zapalonych podróżnikach, którzy znajdą lodówkę zdobioną zdjęciem morza, gór lub ulubionego miasta. To, co w tym pomyśle zachwyca najbardziej, to, że klient może zamówić lodówkę ze zdjęciem zrobionym przez siebie. Nabywca sam może wybrać dowolny obraz, zdjęcie, rysunek lub wzór, który przyozdobi front drzwiczek lodówki.

Jeśli chcesz mieć oryginalnie przyozdobioną chłodziarkę, jednak jesteś już szczęśliwym posiadaczem lodówki klasycznej, nieposiadającej zdobień, możesz mniejszym kosztem uzyskać podobny efekt dzięki specjalnym naklejkom. Początkowo na rynek weszły jedynie szablony malarskie oraz naklejki przeznaczone wyłącznie na ścianę. Takie nalepki można z powodzeniem użyć na lodówce jednak w zależności od ich jakości efekt będzie mniej lub bardziej trwały. Plusem takich nalepek jest to, że można je odkleić, kiedy się znudzą bądź wymienić na inny, równie efektowny i ciekawy wzór. Istnieją również firmy (często ogłaszające się w internecie), specjalizujące się w tworzeniu takich naklejek, z którymi można się skontaktować i które mogą stworzyć naklejkę na życzenie klienta. Jeśli więc uważasz, że rysunek Twojego dziecka jest niepowtarzalny lub masz ulubione zdjęcie z wakacji, możesz się skontaktować z taką firmą, która stworzy specjalnie dla Ciebie wymarzoną nalepkę. Nalepki dostępne są w różnych rozmiarach w zależności od potrzeb klienta. Wykonane są z matowej folii samoprzylepnej, która idealnie przylega do powierzchni lodówki. Kolejną zaletą nalepek jest ich cena, która jest znacznie niższa od zakupu lodówki z gotowym nadrukiem. W zależności od potrzeb klienta i od jakości wykonania, cena takich naklejek może wynosić już od 50 złotych wzwyż. Pamiętaj jednak, że takie naklejki nie muszą zdobić jedynie lodówki. Można zakupić również naklejki będące długim wzorem, który można nakleić na kuchenne kafelki i który będzie „przechodził” na lodówkę. Dzięki temu, że istnieje różny rozmiar naklejek możesz ozdobić nimi fronty szafek kuchennych a nawet inne sprzęty AGD np. toster lub mikrofalówkę. W ten sposób możesz uzyskać jedyną w swoim rodzaju, niebanalną kuchnię. Nawet kuchnia z podstawowym wyposażeniem i najprostszymi meblami dzięki takim wzorom stanie się oryginalna i niepowtarzalna.

Oczywiście każdy nowy projekt posiada jakieś minusy. W przypadku naklejek takim minusem może być ich trwałość oraz problemy z odklejaniem. Naklejki przeznaczone na ścianę, chociaż przykleją się bez większych problemów do lodówki, to ich trwałość będzie znacznie krótsza od tych specjalnych, przeznaczonych na lodówkę. Z czasem ich kredzie zaczną się odklejać i efekt może być mało estetyczny. Jeśli więc planujesz taki zakup, to pamiętaj, że efekt będzie lepszy, jeśli zainwestujesz w naklejki przeznaczone na sprzęt AGD. Kolejny problem może pojawić się przy usuwaniu samoprzylepnych grafik. I na to są sposoby – najczęściej domowe – które możesz znaleźć nawet w internecie. Producenci naklejek niestety nie umieszczają na opakowaniach sposobu ich usunięcia. Należy pamiętać, że im lepszy klej, a tym samym produkt i jego trwałość, tym trudniej usuwa się naklejkę. Najprostszym sposobem na usunięcie niechcianej nalepki jest namoczenie jej ciepła wodą i pozostawienie na kilka minut aż naklejka nasiąknie. Po pewnym czasie klej powinien ustąpić i naklejka powinna zejść, jednak niewykluczone, że będzie trzeba powtórzyć ten zabieg nawet kilkakrotnie. Pomimo że usuwanie naklejek nie należy do najprostszych, warto zainwestować w taki zakup, bowiem różnorodność grafik i wzorów naklejek pozwala na stworzenie niepowtarzalnego stylu Twojej kuchni.

Z tagami:

, , ,


Podobne informacje: