Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Kuchnia bez drzwi

Propozycję, jaką dzisiaj mamy, chcielibyśmy zaproponować osobom lubiącym optycznie powiększać swoje wnętrza. Pomysł dotyczy rezygnacji z drzwi w kuchni. Pozwala on na otwarcie kuchni na inne pomieszczenia, niekoniecznie salon. W ten sposób wejście do tego pomieszczenia jest nieograniczone, (bezpieczniejsze) a sama kuchnia staje się przestronniejsze. Jedyne co musimy zrobić, to zrezygnować z typowych drzwi i wykuć szerszy otwór wejściowy, pozostawiając go na przykład w formie łuku.

Pomysł ten można bardzo łatwo zrealizować. Nakładów finansowych nie wymaga on zbyt wiele. Czasami jednak trzeba na jego realizację poświęcić więcej czasu. Może być także trochę kurzu, pyłu i bałaganu, ale efekt zazwyczaj jest zadowalający.

Gdy mamy dobrej jakości okap, nie potrzeba przecież innych sprzętów. Nie musimy wstawiać drzwi, by odgrodzić kuchnię od reszty domu, a właściwie  odizolować powstające w niej zapachy. Możemy mieć zamkniętą kuchnię bez konieczności posiadania w niej drzwi. Zwłaszcza w małych mieszkaniach opcja ta wydaje się ważna, ponieważ drzwi zazwyczaj, chcąc czy nie chcąc, zajmują dużo miejsca. I

Inną opcją są również drzwi harmonijkowe, ale one zazwyczaj są mało komfortowe w użyciu.

Z tagami:

,