Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Wykładziny podłogowe

Kiedyś kojarzyły nam się nie do końca dobrze. Płytki PCW postrzegane były jako zmora poprzedniej epoki. Dzisiaj produkowane są  wykładziny z PVC. Charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi i dużymi możliwościami wyboru. Wykładziny podłogowe produkowane są bowiem w różnych kolorach, wzorach i fakturach. Do kuchni polecamy wybrać wykładziny elastyczne.

Możemy w ten sposób zaplanować prosty, wygodny i co najważniejsze tani materiał na podłogi. Będzie nam on służył przez wiele lat. Wystarczy tylko zamontować go w naszym domu. Zamontujemy to bez problemu samodzielnie. Do tego celu będzie nam potrzebny jedynie klej do wykładzin.

Ponadto wykładziny elastyczne są bezkonkurencyjne ze względu na cenę. Są dużo tańsze od terakoty, drewna, paneli, czy kamienia. Ponadto wykończenie podłogi tym materiałem daje niezwykle wysoką odporność na wilgoć. Posadzka jest łatwa w myciu. Wystarczy użyć ciepłej wody i detergentu, by łatwo i szybko umyć podłogę.

Niekiedy możemy także znaleźć w ofercie sklepów propozycje wykładzin elastycznych, które zostały wzbogacone o środki bakteriobójcze.

Nie ma przeszkody, by chodzić po takiej podłodze boso. Na pewno się nie zaziębimy, czym grozi spacerowanie bez obuwia po płytkach ceramicznych. Wykładziny elastyczne są sprężyste, ciepłe oraz przyjemne w dotyku.

By jak najdłużej cieszyć się wykładziną w naszym domu, warto wybrać taką, która ma grubą warstwę ścieralną. Najlepiej gdy ma ona od 0,1 mm do 0,35 mm. Warstwa ta będzie wchodziła w skład wykładziny, która przeważnie ma od 0,72 do 4 mm.

Z tagami:

, , ,