Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Dobre baterie, czyli jakie?

Podczas przygotowywania posiłków w kuchni często korzystamy ze zlewozmywaków – płuczemy produkty, myjemy je, napełniamy garnki, itd. W ofercie sklepów i od producentów są urządzenia, które będą nam ułatwiać te zadania. Są też takie, które wydają się zdecydowanie niepraktyczne. Jakie należą do której z grup?

Baterie kuchenne dzielimy przede wszystkim ze względu na sposób montażu na: naścienne i sztorcowe. Pierwsze mocuje się bezpośrednio do rur. Musi ona znajdować się dokładnie w miejscu prowadzenia instalacji. Montuje się ją na samym wstępie rozpoczęcia remontu – przed położeniem glazury. Najczęściej mocuje się ją 25-35 cm nad zlewozmywakiem.

Baterie sztorcowe z kolei montuje się na skraju zlewozmywaka lub w blacie kuchennym. Przed montażem zlewu przygotowuje się zazwyczaj do niej otwór we wskazanym miejscu. Zazwyczaj łączy się z baterią w jeden typowy sposób – używając elastycznych wężyków. To właśnie te baterie są dzisiaj najchętniej wybierane. Wygrywają one pod względem łatwości montażu oraz bogactwa wzorów.

Baterie naścienne to starszy typ tego typu urządzeń.

Przy wyborze baterii ważna jest również wylewka. Coraz chętniej wybierana jest bateria jednouchwytowa z wyciąganą wylewką. Ma ona zazwyczaj wąż, który może się wyciągnąć nawet na 150 cm długości (w ten sposób z baterii można korzystać nawet poza zlewozmywakiem). Specjalny obciążnik sprawia, że po użyciu wylewka wraca na swoje miejsce. Zazwyczaj urządzenie takie posiada przycisk, który pozwala na zmianę strumienia wody na strumień intensywny, zwykły i prysznicowy.  Możemy również zdecydować się na wylewkę pochyloną, która pozwala na wygodne nalewanie wody do wysokich naczyń. Dodatkowo jej zaletą jest brak pryskania wody.

Do zlewozmywaka dwukomorowego koniecznie wybierzmy wylewkę obrotową, tak by można z niej było korzystać w każdej komorze zlewozmywaka.

Z tagami:

, , , ,


Podobne informacje: