Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Jaka deska do kuchni?

Deska do krojenia w kuchni jest niezbędna tak jak nóż, czy inny element. Musimy ją mieć, jeśli chcemy sprawnie przygotowywać posiłki. Służy ona bowiem zarówno do siekania, jak i krojenia. Na niej można również łatwo obierać warzywa i owoce. Może być ona różnego typu. W kuchni przyda nam się narzędzie drewniane, jak i plastikowe. W nowoczesnych kuchniach dobrze będzie się prezentować deska szklana. Niektóre mają taką konstrukcję, że można je powiesić w widocznym miejscu i na pewno nie będą one szpecić kuchni.

Deski do krojenia występują w różnych kształtach. Są też inne elementy, dostosowane do różnych zadań. Inaczej wygląda deska do krojenia chleba (ma ona zazwyczaj większe wgłębienia, w których gromadzą się okruchy, w ten sposób nie roznoszą się one po całej kuchni).  Inaczej wygląda deska do krojenia soczystych produktów (zazwyczaj z rowkiem na brzegu). Jeszcze inaczej prezentują się deski do typowego krojenia suchych produktów. W asortymencie sklepów można również znaleźć deski dwustronne.

Inną możliwością, oferowaną przez sklepy, jest również deska, którą można zamontować na zlewozmywak. Jest to jedna z propozycji producentów zlewozmywaków. Pozwala ona na realne przedłużenie blatu roboczego. Za pośrednictwem właśnie takiego małego elementu możemy skutecznie zwiększyć nasze możliwości sprawnego przygotowywania posiłków.

Jak wykorzystujemy ten element? Jak się go używa? Nakłada się go na zlewozmywak. W ten sposób mamy bliżej do strumienia wody, łatwo możemy opłukiwać każdy produkt, który następnie można przygotowywać do posiłków. Deski tego typu mają zazwyczaj rowek, który magazynuje soki oraz wodę.

Z tagami:

, , , , , ,