Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Najpopularniejsze kuchenne prezenty ślubne

Obok coraz częściej uznawanego nowego polskiego zwyczaju wręczania zamiast prezentów ślubnych kopert z pieniędzmi, istnieje również ciągle tradycja sporządzania listy prezentów ślubnych. Dowiedzieć się z niej można, czego dana para młoda sobie życzy, czego potrzebuje. Ułatwia to życie zarówno młodym narzeczonym, jak i gościom, którzy nie muszą się dwoić i troić w celu wymyślenia odpowiedniego podarku.

Jasne jest to, że niezmiernie rzadko, nawet w kontekście najbliższej rodziny zdarzają się takie życzenia, jakzlewozmywak, czy lodówka, dużo częściej wybierane są inne produkty i sprzęty, które młodzi chcą otrzymać. Wymienienie ich tutaj może kogoś zainspirować, czy sprowokować do znalezienia innego produktu, którego zdecydowanie lepiej wybrać na tę uroczystość.

Co wybrać? Co sprezentować? Kiedyś powiedzienie brzamiło, że sztućcy nigdy dosyć. Coś w tym z prawdy jest. Dobre, trwałe sztućce przydadzą się każdej początkującej gospodyni. Będą one dobrym pomysłem na prezent, który obok praktyczności może mieć również inną zaletę – może być po prostu piękny. Inną bardzo popularną propozycją jest zestaw obiadowy, czy zestaw deserowy. Tutaj jednak należy się uwaga.  Podczas wyboru tego typu prezentów niezwykle łatwo popełnić błąd, dlatego zdecydowanie lepiej wydaje się wprost zapytać młodych, jakiego stylu zastawę chcieliby mieć w swoim domu. Gdy narzeczeni mieszkają już razem, mają urządzone mieszkanie, można dużo wywnioskować o ich preferencjach i gustach, oglądając w jakim stylu jest ono urządzone.

Nieśmiertelnie wśród prezentów ślubnych królują również przyrządy i asortymenty barmańskie, które pozwalają na efektywne przygotowanie drinków. Takie prezenty zazwyczaj darowane są od młodych osób, przyjaciół. Często młodzi małżonkowie otrzymują również garnki i zestawy dobrych patelni.

Niekiedy zdarzają się komplety obrusów (jednak tutaj istnieje taka sama zasada, jak wspomniana wyżej). Najlepiej wiedzieć, jakiego typu stół ma para narzeczonych, by trafić z zakupionym prezentem.

Może nasuwają się Wam nowe propozycje? Coś bardziej oryginalnego?

Z tagami:

, , , , , , ,


Podobne informacje: