Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Wszystko pod ręką koło kuchenki

Gotowanie jest rodzajem wtajemniczenia w wysoką sztukę przygotowywania potraw, z którą każdy radzi sobie w odmienny sposób. Zawsze, niezależnie od tego, jak bogate mamy doświadczenie i ile trudnych posiłków przygotowaliśmy, ważne jest wygodne zaplanowania sobie stanowiska pracy. Co to oznacza?

Głównie to, że każdy w swojej kuchni powinien czuć się dobrze. Niech ma pod ręką to, co jest mu najczęściej potrzebne, a schowane to, czego używa rzadziej. Jak to rozumieć?

Kuchenka, jeśli jest połączona z piekarnikiem, posiada specjalną rączkę, dzięki której można łatwo otworzyć urządzenie AGD. Niektórzy z nas wieszają na nią ręczniki kuchenne, łapki, czy rękawice. Jest to dobre miejsce na te elementy, o ile takie zaplanowanie ich przechowywania jest wygodne i nie koliduje z naszymi innymi przyzwyczajeniami. Należy mieć również na uwadze, żeby elementy te były estetycznie dobrane do całej kuchni. Nie warto eksponować przecież produktów i elementów, które delikatnie mówiąc, nie są ładne.

Inna ważna informacja, którą warto mieć w pamięci w trakcie planowania kuchni to zaplanowanie najważniejszych relingów, na których będziemy przechowywać niezbędne dla nas urządzenia. Takie miejsce idealne jest do powieszenia łyżek, czy często używanych elementów do przewracania mięsa, mieszania potraw, czy obracania naleśników. Na relingu sprawdza się również zestaw przypraw. Niech będą to przyprawy używane przez nas najczęściej. Takie ich wyeksponowanie będzie miało znaczenie nie tylko z estetycznego punktu widzenia, ale będzie również po prostu praktyczne.

Z tagami:

, ,


Podobne informacje: