Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Jak przygotować się do remontu w kuchni?

Kuchnia to dość specyficzne miejsce. Jej unieruchomienie i zablokowanie za sprawą, na przykład, przeprowadzanego remontu ma ogromny wpływ na system pracy w całym domu. Utrudnia codzienne czynności w znaczący sposób. Nie można swobodnie przygotować posiłków oraz zjeść ich w możliwie dobrym stylu. Jak zniwelować te wszystkie nieprzyjemności związane z wykonywaniem remontu?

Przede wszystkim zatrudnić taką ekipę remontową, która wykona dla nas remont szybko i sprawnie. Chodzi o to, by odnowili oni dla nas kuchnię w możliwie mało inwazyjny sposób. Przemyślmy także kolejność wykonywanych prac. Generalnie lepiej rozpocząć remontować sufit, poprzez jego tynkowanie, gładzenie i malowanie, a dopiero później kłaść kafelki. Fugi najlepiej położyć dopiero po zakończeniu całego remontu. Najpierw sufit, później ściany i podłogi. Dlaczego? Ponieważ tak jest wygodniej. Fugi/podłoga bardzo się brudzą i łapią niemal każdy kurz. Próby ich późniejszego wyczyszczenia mogą być niezmiernie kłopotliwe.

Gdy w kuchni mamy meble, zabezpieczmy je. Zróbmy to nawet wtedy, kiedy ekipa remontowa tego sama nie zrobi, utrzymując, że nie jest to konieczne. Domycie zakurzonych, a co gorsza pochlapanych mebli będzie bardzo trudne. Zamiast tego zdecydowanie lepiej dokładnie obłożyć je folią, pozaklejać miejsca, w które może dostać się kurz i brud. Takie dokładnie przygotowanie się do remontu na pewno zadziała później na naszą korzyść.

Jeżeli tylko możemy wywieźmy z domu dzieci, najlepiej pozostawmy je pod opieką cioci lub babci. Niekorzystnie będzie również wpływało na proces remontowy zwierzę. Zwłaszcza jeśli kuchnia jest otwarta na salon.

Ile będzie kosztował taki remont? Trudno dokładnie szacować. Wszystko zależy od tego, jak wiele chcemy wydać, gdzie mieszkamy i jaka ekipę remontową zatrudnimy. Całe wyremontowanie i wyposażenie kuchni może nieść za sobą koszty nawet dziesięciu tysięcy złotych.

Z tagami:

, ,


Podobne informacje: