Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Planowanie budżetu na remont kuchni

By nie wydać zbyt dużo na remont, przeciwnie – zaplanować go w jak najlepszym stosunku ceny do jakości, warto wszystkie wydatki szczegółowo zaplanować. Być może w trakcie remontu pojawią się nam niespodziewane koszty, jednak dużo łatwiej sobie z nimi poradzić, jeśli wiemy, co i na jakim poziomie będzie nas kosztować. Nasze remontowanie będzie jeszcze lepiej zaplanowane, jeśli odpowiemy sobie na poniższe pytania.

1. Dlaczego planujesz remont? Chcesz lepiej się poczuć we własnym domu? Czy robisz go, by sprzedać dom w lepszej cenie?

2. Ile pieniędzy (podaj kwotę „od do”, miej więcej) chcesz wydać na remont?

3. Jeśli budujesz nowy dom, ile z całkowitego budżetu poświęcasz na remont? Czy projekt kuchni zawarty jest w projekcie domu?

4. Jak dużo kosztować Cię będą materiały i meble do kuchni? Czy wydatek ten da się w jakimś sensie ograniczyć? Zrobić zakupy w mniej prestiżowym, drogim miejscu?

5. Czy koszt kuchni mieści się w budżecie, który możesz na ten wydatek przeznaczyć?

6. Kiedy chcesz mieć skończony remont? Planujesz przeznaczyć więcej pieniędzy na ekipię, która zrobi go szybko, czy nie musisz się spieszyć?

7. Czy planujesz jakiekolwiek pracę wykonać samodzielnie? Co dokładnie? Kiedy będziesz się nimi zajmował? Masz na to odpowiednią ilość czasu?

8. Planujesz pracę z projektantem? Masz jakąś wizję kuchni?

9. Meble zostaną zamontowane przez firmę, od której je kupiłeś? Czy może będziesz musiał je poustawiać sam? Czy są to meble w całości, czy do skręcania?

10. Czy takie elementy kuchni, jak zlewozmywak, płyta kuchenna zostaną zamontowane do szafek? Czy musisz to zrobić samodzielnie przy pomocy specjalnych szablonów?

Z tagami:

, , , , ,


Podobne informacje: