Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Historyczny styl kolonialny

Styl kolonialny to charakterystyczne zaplanowanie przestrzeni, wyróżniające się historycznym charakterem, wskazujace na długi wiek mebli. Efekt „starości” uzyskuje się w rozmaity sposób – ścieraniem farby, imitacją działań korników, itd. Nie mają one zbyt dużo zdobień. Są masywne i trwałe. Szczególnie często wybierane są meble do gabinetów, rzadziej rozwiązanie to stosuje się w kuchniach.

Ostatnimi czasy w stylu kolonialny zaistniała moda na ciemne kolory mebli – wenge, mahoń oraz inne. Do wyrobu mebli coraz częściej stosuje się ekskluzywne materiały. Klasyczną wersją tego stylu są meble stonowane, utrzymane w kolorach ziemi – brązach i beżach. Jeśli chcemy połączyć ten styl z jakimkowiel innym, dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na styl nowoczesny, który doskonale harmonizuje ze stylem kolonialnym.

Ozdoby? Typowe dla tego stylu są ciężkie wykonane z drewna świeczniki, skrzynie pokryte skórą do przechowywania odzieży, mapy, teleskopy. Bardzo dobrze się z nim komponują również duże rośliny, jak palmy i paprocie.

W styl ten doskonale wpisują się jego odłamy takie, jak: afrykańskie safari, indyński przepych, czy styl plantatorski.

Z tagami:

, , , ,