Ładna kuchnia.

Zlewozmywaki i nie tylko zlewozmywaki

Styl rustykalny

Pierwsze co kojarzy nam się ze stylem rustykalnym to przytulność, rzec by można swojskość. Styl ten bliski jest pod względem prostoty minimalizmowi. Jednak odróżnia go od niego harmonia z naturą i zastosowanie rozwiązań, które mają za zadanie wpływać na nasze poczucie komfortu. Doskonale nadaje się do łączenia ze stylem nowoczesnym.

Nie ma chyba takiej osoby, która w pomieszczeniu utrzymanym w stylu rustykalnym nie czułaby się dobrze. Dominuje w nim przecież sielankowy, ciepły nastrój, który sprzyja zarówno odpoczynkowi, jak i pracy. Wykorzystywane w nim meble nie mają w szczególny sposób zdobić pomieszczenia, mają one wyróżniać się prostą formą i niewyszukanymi kształtami, co nie oznacza, że w ich projekcie zapomniano o funkcjonalności. Motywami ozdobnymi mają być przede wszystkim produkty, które zaliczylibyśmy do domowego rzemiosła – serwetki, hafty, ręcznie wykonane ozdoby. Wiele z ozdób wygląda tak, jakby pochodziło wprost z wiejskiej chaty.

Najczęściej wykorzystywanymi barwami w takich wnętrzach są zielenie, błękity i naturalne odcienie beżu i bieli oraz oczywiście brązy.  Nieodłącznym elementem tak zaplanowej przestrzeni jest kominek bądź piec żeliwny. Styl rustykalny ze względu na swoje dość spore wymagania najlepiej się sprawdza na dużych powierzchniach.

Z tagami:

, , ,


Podobne informacje: